Android Market üzerinden uygulamaların APK dosyalarını direkt indirin!


Düzeltme: Geliştiricisi eklentinin süistimal aracı olarak görülmesinden ve bu yönde sorular gelmesinden duyduğu rahatsızlıktan dolayı projeyi iptal etmiş.

Düzeltme 2: Geliştirici uzantıyı yeniden kullanıma sundu

Android Market’te bazı uygulamaların ülke engelinden ya da cihaz modelinden dolayı indirilememe problemlerini sıkça yaşanabiliyor. Örneğin bir uygulamanın cihazınızda çalışabileceğinden eminsiniz ancak indiremiyorsunuz…

Bu gibi problemleri aşabilmek için ya da kolaylık sağlamak için APK Downloader uzantısı ile Android Market üzerinden APK dosyalarını direkt indirmek mümkün.

Uzantıyı kullanabilmek için Google Chrome‘un en az 17. versiyonuna ihtiyacınız var. Chrome kurulum adımında bir probleminiz yoksa uzantıyı buradan indirin ve kurun. Uzantının çalışabilmesi için SSL uyarılarını kapatmamız gerekmekte. Bunun için Masaüstünüze bir Google Chrome kısayolu gönderin ve sağ tık > Özellikler adımını takip edin.

Üstteki resimdeki gibi “Hedef” bölümündeki chrome.exe adresinin sonuna bir boşluk ekleyip –-ignore-certificate-errors kodunu ekleyin ve kaydedin. Daha sonra bu ayarı yaptığınız Chrome kısayolu ile Google Chrome’u çalıştırın, https//market.android.com üzerinden herhangi bir uygulamaya tıklayın ve adres çubuğunuzun sağ tarafında görünen ikona tıklayın.

Karşınıza bir giriş ekranı gelecek, eğer giriş ekranında kırmızı uyarı ekranı varsa SSL uyarısını devre dışı bırakamadığınız anlamına geliyor.

Eğer uyarı görmüyorsanız işlemlere sorunsuzca devam edebilirsiniz.

Açılan ayarlar bölümünde Email bölümüne Android Market’te kullandığını adresi, şifre yerine adresinizin şifresini, Device ID girmeniz gerekmekte.

Device ID içi *#*#8255#*#* kodunu arama uygulamasında çalıştırıp, açılan Gtalk servis monitöründen “Device ID: android-deviceidburada” satırından sizin için gereken kimliği alabilirsiniz. Eğer bu adımda sorun yaşıyorsanız buradan indirebileceğiniz uygulama size direkt olarak Device ID değerinizi gösterecektir.

Sorunsuzca giriş yaptıktan sonra Android Market’e girip, herhangi ücretsiz uygulamayı adres çubuğunuzun sağındaki ikona tıklayarak indirebilirsiniz.

[Codekiem]

Bir Cevap Yazın