Google Play Store’dan uygulama satın alma rehberi ve ipuçları


Google Play Store’un(eski adıyla Android Market’in) engelinin kaldırılmasından sonra root yetkisi gerekmeden ve herhangi bir yazılım kullanmadan Android uygulamalarını satın almak mümkün hale geldi. Uygulama satın almak için birkaç basit adım mevcut ve onun ardından sizlere Google Play Store’daki alışverişlerinizde işinize yarayacak ipuçlarını ve önlemleri paylaşmaya çalışacağım.

Google Play

Yapmamız gereken ilk adım https://wallet.google.com adresine gidip Google Play Store alışverişlerimizde kullanacağımız(Android cihazlarımızda birincil olan) gmail adresiyle oturum açıyoruz. Sol taraftaki menüden Address Book bölümüne tıklıyoruz ve New Address butonuna tıklayarak yeni bir adres tanımlamaya başlıyoruz. PayPal gibi ödeme sistemlerinde bu adresinizi banka hesabınızda tanımlı adresle aynı olması isteniyor ancak Google Wallet’te böyle bir uygulama yok. Buna rağmen adresinizi, banka adresinizle aynı adres olmasını sağlamanızı öneririm.

Adresi başarıyla girdikten sonra sırada kart ekleme var. Bunun için sol menüden Payment Methods bölümüne ve hemen ardından New Card butonuna tıklıyoruz ve karşınıza klasik kredi kartı bilgilerini alan bir ekran geliyor. Birden fazla adres ve birden fazla kart tanımlayabilirsiniz. Birden fazla kart tanımladığınızda aşağıdaki görüntüdeki gibi kartlarınız listelenir ve Set as default linkine tıklayarak istediğiniz kartı varsayılan olarak atayabilirsiniz.

Bu tanımlamaları yaptıktan sonra sıra dilediğiniz uygulamayı satın almaya geliyor.

Herhangi bir uygulamayı satın almaya çalıştığınızda sizi Android cihazınızda şöyle:

 

https://play.google.com’da da şöyle bir ekran karşılıyor:

Hem uygulamada hem de web üzerinden ödeme yapmak istediğiniz kartı değiştirmeniz mümkün. Satışı tamamladığınız anda birkaç saniyede işleminiz tamamlanıyor ve uygulama, seçtiğiniz cihazınızın internet erişimi olduğu anda inmeye başlıyor. Uygulamayı iade etmeden kaldırdığınız zaman istediğiniz zaman herhangi bir ücret ödemeden uygulamayı kurma hakkınız oluyor. Ayrıca satın aldığınız uygulamanın tanımlı olduğu diğer cihazlarınıza da yine ücret ödemeye gerek kalmadan uygulamayı kurabiliyorsunuz.

Uygulamayı satın aldığınız ilk 15 dakika içinde deneyip ya da denemeyip geri ödeme yapma imkanınız bulunuyor ve geri ödeme yaptığınız anda paranız iade ediliyor. Bir uygulamayı sadece bir kere iade edebilirsiniz.

 

 

Yaptığınız tüm ödemeleri Google Wallet sayfası üzerindeki Transactions bölümünden görüntüleyebiliyorsunuz:

Google Wallet hesabı tanımladıktan sonra Android uygulamalarını satın almak tek dokunuşluk bir işe dönüşeceği için bu satın almaları şifreleyerek engelleyebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler: Google Play Store’u açıp, Ayarlar bölümüne girmek ve PIN ayar veya değiştir bölümünden tamsayılardan oluşan bir PIN ayarlamak ve daha sonra satın alma için PIN kullan seçeneğini etkinleştirmek. Bu adımı uyguladıktan sonra ücretli uygulamaları satın almak istediğinizde öncelik PIN doğrulaması yapmanız gerekecek.

Son olarak ücretlendirme ile ilgili hatırlatmalar:

  • Bazı uygulama ücretleri göründüğünden ucuz ya da pahalı olabiliyor(tahmin edebileceğiniz gibi genelde pahalı) bunun nedeni geliştiricinin gelirlerini kayıt altına aldığı bölgedeki vergilendirme sistemidir. Örneğin gelirlerini Texas’ta kayıt altına alan bir geliştiricinin uygulamasını satın alırken %25 vergi ödemek zorunda kalırsınız.
  • Alışveriş yaptığınız kartların yurtdışı alışverişine izinli olması gerekmekte. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda bu seçeneği sorgulamanızı tavsiye ederim.

Herhangi bir problem ve anlamadığınız noktalar için yazının yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Her şey tamamsa ama hangi uygulamalarını satın alacağınızı bilmiyorsanız işte size 15 uygulama.


114 Yorum

Cagdasgun83

Tesrkkurler peki diyelimki uygulamayi sildik ve telefonumuzu formatladik google tekrar ucret istemeyecektir degilmi?

Caner Kamburoglu

Hayır istemeyecek, dilediğiniz zaman uygulamayı yeniden indirebilirsiniz.

talha

merhaba ben ailemden gizli google playden 1 dolarlik alisveris yaptim bonus cardla . acaba bu odeme otomatikmi oluyor acil mailime cevap atarmisiniz

Caner Kamburoglu

Otomatik olmuyor.

talha

ee 1 dolarlik oyunu nasil odicez peki ?

Caner Kamburoglu

1 doları ödüyorsunuz, daha sonra otomatik ödeme olmuyor diyorum. Yani sadece 1 dolar ödüyorsunuz. Bunu sormuyor muydunuz?

ahmet

Garanti Paracard ile ödeme yapılamıyormu?

Meral Ceyhun Çelik

slm benim oglum dün kredi kartımdan 1.200 tllik oyun için bilgim dışında jeton almış paramı geri almam mümkün mü

cins

merhaba caner bey. 3 gün önce google play ile 12.99 luk bi paket satın aldım. sonrasında yine benzer bi paket satın almak istediğimde 30 dk uyarısı geldi. ertesi gün almak istedim tekrardan yüksek risk ve 30 dk uyarısı geldi. bu durumu nasıl çözebilirim?

brc

ben bugun bi oyun indirdim yalnız indirirken bi
 kaç problem oldu inmedi falan bu sebeple 3-4 kez denedim. en sonunda indi ancak bi baktım ki google bir uygulama ücreti yerine 5 tane cekmiş. nasıl çözücem bilemedim.

Caner Kamburoglu

https://wallet.google.com/manage/#transactions: Şuradan hangi uygulamayla fazla ödeme yapılmışsa View order seçeğine tıklayın, daha sonra Contact Şirket adı seçeneğine tıklayın ve durumunuzu anlatın.

Hakan Istanbullu

fiyatlar dolar cinsinden gösteriliyor. kredi kartından para çekerken tl/$ oranı nasıl belirlenip ücret alıyorlar?

Caner Kamburoglu

Bankanız güncel kur ayarlamasını yapıyor, TL olarak işlemlerinizde görünüyor.

Cagilsoyler

Yazınızı okuduktan sonra bende google wallet hesabı oluşturdum. Ertesi sabah bankadan aradılar kartınızdan google 1.6 TL para çekmiş bilginiz var mi dediler. Hesabımdan neden para çekildi üyelik ücretli miydi?

Caner Kamburoglu

Herhangi bir ücret alınmışsa “Transactions” bölümünde görünür.

thsn

wallet hesabı açar açmaz 1 $ çaldı google

Caner Kamburoglu

Sanırım geliştirici ücretini çok önceden ödediğim için ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Acaba başka biri de kayıt ücreti alındığını doğrulayabilir mi?

Leziz Android uygulamaları (1. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] Ayrıca tanıtılan uygulamalar arasında ücretli uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları nasıl satın alabileceğinize dair yazılmış dökümana buradan ulaşabilirsiniz. […]

Leziz Android uygulamaları (6. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] Ayrıca tanıtılan uygulamalar arasında ücretli uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları nasıl satın alabileceğinize dair yazılmış dökümana buradan ulaşabilirsiniz. […]

Google Play Store/Android Market Türkiye engeli nihayet kaldırıldı! - Akıllı Robot

[…] Buradaki dökümanla yardımıyla artık root yetkisi ya da herhangi bir yazılım gerekmeden Google Play Store’dan alışveriş yapabilir ve arama sonuçlarını filtresiz(ülke filtresi) olarak görüntüleyebilirsiniz. […]

Leziz Android uygulamaları (9. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] Leziz Android uygulamaları kuşağında 9. bölüm ile karşınızdayız. Bu bölümde de hayatımızı kolaylaştırabilecek ya da Android deneyimimizi arttırmaya aracı olabilecek uygulamaları tanıtacağız. Tanıtılan uygulamalar arasında ücretli uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları nasıl satın alabileceğinize dair yazılmış dökümana buradan ulaşabilirsiniz. […]

OfficeSuite Pro 6, 10 Mayıs’a kadar sadece 0.99$ - Akıllı Robot

[…] Henüz Google Play üzerinden alışveriş yapmadıysanız ya da kafanızda soru işaretleri varsa bu yazı size yardımcı olabilir. Etiketler: Android için ofis program, Android ofis programları, […]

Leziz Android uygulamaları (10. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] Leziz Android uygulamaları kuşağında 10. bölüm ile karşınızdayız. Bu bölümde de hayatımızı kolaylaştırabilecek ya da Android deneyimimizi arttırmaya aracı olabilecek uygulamaları tanıtacağız. Tanıtılan uygulamalar arasında ücretli uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları nasıl satın alabileceğinize dair yazılmış dökümana buradan ulaşabilirsiniz. […]

banu

ben android telefonuma google play’den oyun satın alıp indirmek istiyorum ama 3 4 farklı kredi ve banka kartlarıyla defalrca deneme yapmama rağmen her seferinde işlem onaylanamadı diyor. sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim acaba yardım eder misiniz?

melih

Telefon uzerin den para cekilmiyormu

nevdar_1986

acaba cep telimizden tl ile alışveriş yapamıyor muyuz; mobil ödeme tarzı bişeyle?

Caner Kamburoglu

Türkiye’de yok

hasan

Ücretsiz uygulama habersiz olarak bir süre sonra para çekti kredi karti işlemlerine pin koydum yazıda anlatıldığı gibi bir daha başıma böyle bir şey gelir mi

Caner Kamburoglu

Ücretsiz uygulama para çekemez.

hasan

İşte sorun orda uygulama oyundu araç puanı gibi bir şey satın aldı 4 ayrı e-posta geldi sabah mail kutuma belli miktarlarda 4 envanter sipariş etmiştim e-postalar hala duruyor kredi kartı bilgilerini çalmis olabilirler mi oyunu kaldırdım hemen

Caner Kamburoglu

Öyle bir şüpheniz varsa bankanızla görüşmeniz daha yararlı olur. Siz izin vermedikçe hiçbir uygulama Google Wallet hesabınza ulaşamaz.

hasan

Peki teşekkür ederim

SELMA

PİN ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMMAM GEREKİYOR ?

Can

Ben kartsız oyun almak istiyorum nasıl yapabilirim acaba ?

chesteren

Rehberiniz için teşekkürler, gerçekten çok yardımı oldu. Hazır uygulamalar kampanyaya girmişken fırsatı kacirmadim ve hazırladığınız bu rehber sayesinde pratik bir şekilde satın aldım. 🙂

Ilhan Bàtın Aktaş

Merhabalar . Paypal hesabımdan Google play de uygulama alabilirmiyim. Paypal hesabımda param var ama ben google playda paypal kullanabiliyormuyuz?

Caner Kamburoglu

Hayir alamiyorsunuz. Sadece Google Wallet, dolayisiyla tanimladiginiz kredi karti gecerli.

RandomHack

Kullanabilirsiniz. Paypal ile oyun yada oyun içi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle paypal kart almanız gerekir. Paypal hesabınızın olmasi yeterli değil. Bir kart isteyeceksiniz ve paypal hesabınızda parayi paypal nakit kartiniz transfer edeceksiniz. O kart bilgilerini play store ekleyeceksiniz. Ve istediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Tabi Bakiyeniz yeterli olursa.

marcelo

Telefonun tl sinden kesmıyomu bu oyunun ücretini sadece kredı kartıyla mı ödeme yapabılıyoruz

Caner Kamburoglu

Sadece yazıda yazılan yöntem geçerli. Ek bir yöntem olsa belirtirdik.

kivanc

kayıtlı kredı kartını nasıl siliyoruz peki benım oyle bır sorunum varda yardımcı olabılır mısınız?

Caner Kamburoglu

google.com/wallet buradan ödeme yöntemlerinizi yöntebilir/silebilirsiniz.

deniz

kredi kartı eklemeye çalışıyorum ancak adreste sorun oluşuyor. nasıl yazmalıyım yardımcı olur musunuz?

Leziz Android uygulamaları (20. bölüm) - Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Fatih

ben android telefonuma google play’den oyun satın alıp indirmek istiyorum ama abartmıyorum en az 24-25 kez 3 farklı kredi kartını denedim hepsinde şu hatayı gördüm ” Kartınız yetkilendirilirken bir sorun oluştu. Bu sorun devam ederse bankanızla iletişim kurun. ” problem nerden kaynaklanıyor olabilir bilginiz varsa cevaplar mısınız ?

Caner Kamburoglu

Bankanızı arayın, Yurtdışı alışverişlerinde problem yaşadığınızı belirtin.

ufuk

Olmuyor banka kartıylada denedim bankayı aradım onlarda çözemedi

Kadir Konca

Merhaba benim telefonumda pounc hero isimli oyun var ben bu oyunda kredi satin aldim 9.99 $ kredi kartimdan cekildi fakat kredim yuklenmedi ve kimeulasmam gerek bilemiyorum. Google turkiyeyi aradim bizimle ilgili degil dediler bankadanda iptal ettiremiyorum bu odeme ne yapmam gerekir lutfen yardim edin

Caner Kamburoglu

Uygulamanın yapımcısına ulaşacaksınız, google.com/wallet adresinde detaylar mevcut.

atakan

hangi banka kartları ile oluyor hepsiyle mi bitek master card ve visa mı ?

enes

ben de kredi kartı geçersiz diyor ne yapmalıyım lutfen yardım edermisiniz

Caner Kamburoglu

Geçerli bir kredi kartı kullanmalısınız.

enes

bişeydaha adresi nasıl yazıcam çözemedim gitti ya

Emrah

Beni ararmisin yada mesaj atin bir sey soylemek istiyorum 0544 432 60 28

Leziz Android uygulamaları (23. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (24. Bölüm) - Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (25. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Ahmet

Merhabalar, diyelimki ben kredi kartından birseyler aldim. Şimdi fatura benim google walletteki gmailemi gelicek yoksa e faturamın kayıtlı olduğu email adresinemi gelicek ?

Caner Kamburoglu

Gmail adresinize gelecek.

Leziz Android uygulamaları (26. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

mahmut

aldigim ucretli bir uygulamayi istedigim kadar cihaza yukleyebilirmiyim ?

Caner Kamburoglu

Yükleyebilirsin.

mahmut

aslinda sunu merak ediyorum bir uygulama yazdim ve satin alindiginda sadece bir cihaza yuklenebilsin istiyorum bu mumukun mu?

Leziz Android uygulamaları (27. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (28. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (29. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Miray

Telefonumdan google play store açamıyorum kayıt olamıyorum.Neden ?? ücret alınıyomu??

Leziz Android uygulamaları (30. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

lslskw

Bende bole bişi olmadı oyun ücretli bölümündeydi ücrretsiz diyodu zaten bn kredi ksjekkele

filanda vermedimm

disqus_cHvEJInNic

merhaba.google playde sadece ücretsiz olanları kullanmak istiyorsam kredi kartımı vermeme gerek yok değil mi?

Caner Kamburoglu

Evet, kredi kartı bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz.

disqus_cHvEJInNic

Peki whatsapp messanger google playde ücretsiz mi? En kısa zamanda cevabı verirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Caner Kamburoglu

Çok merak ediyorum, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp şuraya girdiğinizde ücretsiz yazıyor mu yazmıyor mu?

disqus_cHvEJInNic

Yan tarafta fiyat kısmında ücretsiz yazıyor ama ingilizce olan kısımda ilk yıl ücretsiz sonraki yılda paralı yazıyor o nedenle sordum.Ücretli mi ücretsiz mi anlayamadım.Teşekkürler.

disqus_cHvEJInNic

Yani ücretli mi,ücretsiz mi?

Leziz Android uygulamaları (32. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (33. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (34. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (35. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (36. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

feyza

Ödeme seçeneklerinizi genişletmeniz mümkün değil mi ? kontör vs. … Kredi kartım yok ve çok istediğim bir oyunu sırf bu yüzden indiremiyorum

Leziz Android uygulamaları (37. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Gorkem

Banka kartıyla alışveriş yapabiliyor muyuz? Yoksa sadece kredi kartı mı?

Caner Kamburoglu

Normalde yapabiliyorsanız, burada da yapabiliyorsunuz.

Leziz Android uygulamaları (38. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

sr gerad

Am xavi gerard jude, Aiico sigorta ltd bir temsilcisi. Bir işletme kredisi ihtiyacım
var? veya inşaat kredisi? , ayrı ayrı% 3 oranında kredi verir Eğer ilgileniyorsanız xavigeradloanfirm@yahoo.com hemen kredi belge ile devam etmek için bu e-posta
adresinden bizimle irtibata geçecektir.

SR GERARD JUDE

Leziz Android uygulamaları (39. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

izzet

Oynadigin oyunda kredi alicam ama kredi karti bilgilerini giriyorum fakat adresi hic bir sekilde kaydetmiyor. Faturada yazan adresi bile denedim ama yine kabul etmedi bunu nasil cozebilirim..? Acil yardimci olursaniz sevinirim. Veya bankayi arayip adres deyit ettirsem de cozebilirmiyim bu sorunu ?

Vusal Salmanov

Ya lutfen yardim edin Ben clash of clans adinda oyun oynuyom oyun ici aliw veriw yapmak isdiyom kredi kartini falan hepsini yaziyom adress dorulatamiyom lutfen acil yardim edin

Vusal Salmanov

Merhaba Oyun ici aliw veriw yapmak isdiyom Kredi karti numarasi falan tamamda birtek adrrsi kaydetdiremiyom acil Yardim ederseniz Sevinirim

Leziz Android uygulamaları (40. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

serdar

yaa arkadaşlar telefonum samsung galaxy s3 mini google playden asphalt 8i 0.99 dolara indirmek istiyorum yani paralı bi şekilde nasıl yapmalıyım

Erhan Ünlü

Ben kredi k. Ödeme yapiyorumda yalniz benden dolar istiyor baskalarinda tl gozukuyo ben de nasıl tl gözukecek mesela 1200 kristal 12.35 dolar baskasinda 1200 kristal 17.99 tl yardim lütfen

Erhan Ünlü

delete derken demek istediğimi anladınmı ben tl olaral ödeme yapmak ıstıyorum,dolar olarak aldığında fazla alıyor yukarıda verdiğim örnek gibii

Tarihi Samsun Balıkçısı

PLAY STOREDEN OYUN ALDIM 15 DK OLDU PARAM GERİ İADE EDİLMEDİ

Tarihi Samsun Balıkçısı

ne zaman iade edilir

Caner Kamburoglu

Oyun aldınız, oyunu oynuyorsunuz ve paranın iade edilmesini bekliyorsunuz. Doğru mu anlıyorum?

serdar

İyi günler ben google playden birsey satın almak için basvuruyorum ama rpcs 7 AEC 0 hatasi veriyor başka kredi karti kullaniyorum bundada yuksek risk yaziyor ?

Leziz Android uygulamaları (42. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Leziz Android uygulamaları (31. Bölüm) | Akıllı Robot

[…] uygulamalar da bulunabiliyor. Ücretli uygulamaları satın almakta sıkıntı yaşarsanız buradaki dökümana başvurabilirsiniz. Root yetkisi gerektiren uygulamaların yanında da * işareti […]

Yunus Emre Çankaya

Uygulama içi ürün satın alıcam yüksek risk taşııdığından dolayı siparişibiz iptal edildi diyor ne yapmam gerekiyor

Mert Karamizrak

yüksek risk 30 dk sonra deneyiniz diyor napmalıyım?

ali

hocam bir konuda sorum ben androıd uygulama satısı yapmayı düşünüyorum. google store benim kazançlarımı ne zaman nasıl bir yöntemle bana ödüyor ?

Chechen

Hocam. Google play karti nerden alabiliriz ?

ilkay

caner bey google play yüksek risk olduğundan 30 dk sonra deneyiniz diyor nedir bu ama 22 tl lik alınıyor ama 100 ve 200 tl lık alınmıyor.

Burak Fenercioğlu

İyi günler, bana oyun içi satın alma yaparken yüksek risk hatası veriyor ne yapmam gerekir? Lütfen yardım edin.

Hüseyin

Yüksek risk olduğundan 30 dl sonra deneyiniz hatası veriliyor satın alma işleminde bunu nasıl çözerim

miray topaloğlu

benim Kredi kartım yok ancak banka kartından ödeme yapabilir miyim?

Barkın

Merhaba ben oyuna para cekmek istemistim 12.99 tl gorunuyordu kartimda 14 tl vardi ama reddedildi hatasi aldim ve kart musteri hizmetleri ile konustugumunda 16 tl lik islem gorunuyor dedi acaba bunun %25 faiz ile bir alakasi varmi ?

Caner Kamburoğlu

Faiz yok, başlangıçta kartını doğrulamak için 3 lira çekim yapıyorlar, daha sonra iade ediyorlar. Bunu hesaplayarak limiti ayarlamalısınız.

Dadash Agazade

selam, ben google play stora kredi karti ilave edemiyorum, “Ödeme yöntemi ekle” kisminda kart ilave etmek icin olan tus cikmiyo sadece nida isareti var, ne yapmam gerekir?

gülbahar

Merhaba caner bey ben uygulama içi alım yapmak istediğimde sürekli ‘malesef isleminizi suan gerceklestiremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyin’ uyarisi aliyorum yaklasik 2 ay oldu düzelmedi ama play store dan ücretli içerik alabiliyorum uygulama içi alamıyorum bi çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.


Bir Cevap Yazın