HTC Sensation için Android 4.0 Türkiye güncellemesi dağıtılmaya başlandı


HTC’nin 2011 çıkışlı amiral gemisi Sensation modeli için Android 4.0 güncellemesinin başladığına dair geribildirimler alıyoruz.

Eğer hala orijinal yazılım kullanıyorsanız Ayarlar > Telefon hakkında > Yazılım güncellemeleri adımını takip edip 294MB boyutundaki güncellemeyi indirebilir ve kurulum sonrasındaki tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

HTC’nin Mart ayı sonunda dağıtmaya başlamasını planladığı güncellemelerin de yaklaşık 2 haftalık gecikmeyle başladığını görüyoruz. HTC Sensation XE ve XL modelleri için şu an için elimizde bir bilgi yok, güncelleme geldiğini doğrulayabilirseniz okuyucularımıza duyurabiliriz.


29 Yorum

melik

Henüz htc sensation xe Icin güncelleme yok .

Orhan Cirit

orhan

Orhan Cirit

telefonum xe vodafone bugün güncelleştirme aldım

Ukc34

Ben güncellemeyi 3 adet telefonda kurmuş olarak Sensation XE için gelmiştir diyorum 🙂

Caner Kamburoglu

Türkiye yazılımı mı vardı cihazlarda?

bünyamin ÇELİK

 S.A arkadaslar ben htc sensation xe kullaniyorum guncellemeyi kendisi yapti telefonun guncelleme var yuklemek istermisin sordu bende evet dedim cok memnunum harika ve pil ömrunu uzatti sarzim eskisi gibi hemen bitmiyor cok memnunum

Kaanberk

Sensation icin güncelleme aldım , herşey güzel fakat android 4 için kilit ekranındaki kisayollari degistirmek mumkunmu acaba … Teşekkürler…

Caner Kamburoglu

Evet mümkün. Ayarlar > Kişiselleştir >  Kilit ekranı adımlarını takip edip, önizleme ikonlarına dokunarak istediğiniz kısayolu değiştirebilirsiniz.

Özgür Bülent ÇELİK

Ana ekranda en altta bulunan uygulamaları değiştirirseniz kilit ekranınızda o uygulamalara ait kısayollar görünecektir. Caner beyin söylediği metodu denedim. Olmadı.

akman216

android 4 için bu tam olarak mümkün sayılmaz. ana ekranda iken münu ikonunun sağında ve solunda hangi kısayollar varsa, kilit ekranında da o kısa yollar görünmektedir..

Kaanberk

Teşekkürler arkadaşlar ….

Kutluhan Aykut

XL mi XE mi ben bakıyorum henüz güncelleme yok diyor.. Turkcellden aldım.. Var mı bir fikriniz

Caner Kamburoglu

Sanırım henüz dağıtım yapılmamış. Güncellemeler ülkelere göre değiştiği gibi operatörlere göre dahi değişebiliyor.

Kutluhanaykut

 Haala güncelleme yok Turkcell kullanıpta XL güncellemesi alan var mı ?

bilge wise

var ben az once ındırdı su anda baya stabil calısıyor

Özgür Bülent ÇELİK

Sensation kullanıyorum. Güncellemeyi aldım. Ancak telefonum resmen sapıttı. Ekran kararmaları, pilin dayanma süresinin 7-8 saatlere düşmesi, Telefonun çok ağır çalışması gibi problemler yaşamaya başladım.Problemin çözümü için fabrika ayarlarına döndüm olmadı. Sorunun ne olduğunu bile anlayamadım. Bende mi, yoksa ics de mi?

Aslında şüphelendiğim iki uygulama var. Birisi “Temple Run” diğeride “Battery Indicator” Birde bunlar olmadan deneyeceğim telefonumu..

Caner Kamburoglu

Cİhazınızda bir şeylerin yanlış gittiği ortada ancak ben firmware kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu yazılımın 15 gün gecikmesinin nedeni ufak tefek hataları bile olmadan yayınlanmak istenmesiydi.

Barissagir

Arkadaşım 4.0 da nasıl klasör eklicez?

Yamangur

Aynı sorunlar bendede var müşteri hizmetlerini aradım açan yok mail attım geri dönen olmadı.en son servise göndereceğim 2.3.4 de geri yükletecegim eski sürüm daha iyiydi.

Özgür Bülent ÇELİK

Ben sorunlarımı aştım diyemem. Ancak güncellemeyi aldığım ilk günlere göre kıyaslarsam daha iyi durumda olduğumu söyleyebilirim. ES Task Manager kurdum. arka planda çalışan uygulamaları sürekli kapatıyorum. Tüm senkronizasyonları kapattım. Günde bir kere kendim eşitliyorum.
Birde bellek kartımda virüs olabileceği endişesi taşıyorum. Bellek kartımıda temizledikten sonra daha stabil bir telefonum olacağı kanısındayım. 

Mehmet

Xe’yede geldi güncelleme.bilginize.

ndm

Sensation kullanıyorum güncelleme sonrası Locations programı güncellemesi yaptım. güncelemeyi indirdi ancak bellek kartındaki dosyalar eksik ya da eski tarihli hatası veriyor

Barissagir

Sensation kullanıyorum güncellemeyi indirdim ilk gün çok ağırlaştı ne işlem yapsam yükleniyor uyarısı geliyordu.  bazı oyunları felan kaldırdım çok hızlandı gayet güzel olmuş, ancak eskiden Kişiselleştirden istediğim ekrana Klasör ekleyebiliyordum fakat yeni klasör ekleme modülünü bir türlü bulamıyorum. bilen varsa bi zahmet?

Özgür Bülent ÇELİK

Kısayolllarını oluşturduğunuz uygulamalardan birine basılı tutun. Daha sonra aynı klasörde yer almasını istediğiniz diğer uygulamanın kısayoluna doğru sürükleyin. İkisi üst üste geldiğinde klasörün oluştuğunu görünce barnağınızı telefonun üstünden çekin… Bu kadar, klasörünüz oluştu.

Edit: 4.0 Güncellmesini alan herkese fabrika ayarlarına dönmeyi tavsiye ederim. Telefondan daha düzgün verim alındığını o zaman göreceksiniz.

A C U

Ben vodafoneden almıştım sensatin xe yi ve dodd yapıp başka rom yüklemiştim sonra geri aldım şimdi güncelleme geldi indirdim fakat kurarken hata veriyor nasıl çözerim bunu

Erbil Demir

Ben güncellemeyi aldım fakat memnun değilim.donmalar arttı.ze

Abd5541

GÜNCELLEMEYİ ALDIM sanki pil ömrü biraz uzadı gibi.

alicankaya

evet ben mayıs ayından beri güncellemeli kontrol ediyorum ama sensation z710e modeline hala bir güncelleme düşmüyor ve sinir oluyorum buna yardımcı olun


Bir Cevap Yazın