Android 6.0 Marshmallow’un kararlı sürümü yayınlandı


Google, Haziran 2015’te ilk geliştirici önizlemesini yayınladığı ve bugüne kadar araya iki geliştirici önizleme dağıtımı daha sızdırdığı ve 17 Ağustos 2015’te geliştiricileri için kararlı yazılım geliştirme kitini yayınladığı Android 6.0 Marshmallow‘un kararlı sürümünü bugünden itibaren kullanıcılara ve üreticilere gönderiyor.

Google, Android 6.0 Marshmallow’un kararlı sürümünü Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 ve Nexus Player donanımları için dağıtıyor. Diğer üreticilerin hangi cihazlarını ne zaman Android 6.0 Marshmallow’a yükselteceğine ise burada liste aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow’un fabrika imaj dosyaları Nexus cihazları için indirilebilir durumda. Buradaki adımlar takip edilerek fabrika imaj dosyalarını yükleyebilirsiniz.

Eğer kullandığınız Nexus cihazı Android 6.0 Marshmallow güncellemesine yükselecek cihazlar listesinde yer alıyorsa, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi indirme ve yükleme rehberi yazısındaki adımları takip ederek yeni sürüme yükselebilirsiniz. Güncellemenin yüklenmesini beklerken Android 6.0 Marshmallow’un cihazınıza getireceği en önemli yenilikler listesini de okumak isteyebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın