Google Çeviri, Android 6.0 Marshmallow’da uygulamadan çıkmadan kullanılabiliyor


Android 6.0 Marshmallow’un en önemli yeniliklerinden biri yazı seçimine uygulamaların ek fonksiyonlar ekleyebilmesi. Google Çeviri uygulaması son versiyonu ile bu yeniliği ilk kez kullanan uygulamalardan biri oluyor.

Android 6.0 Marshmallow - Uygulama için çeviri
Android 6.0 Marshmallow – Uygulama için çeviri

Google Çeviri, yazı seçim alanına çevirme seçeneği ekliyor. Uygulama içi çevirinin kullanılabilmesi için yapılması gereken şey çevirilmek istenen içeriği seçmek, ve üç noktaya dokunularak ortaya çıkan “Çevir” seçeneğini kullanmak. Bu işlemin ardından seçilen içerik uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan seçilen dildeki karşılığına dönüştürülüyor. İçerik kopyalayıp, Google Çeviri uygulamasını açıp, yapıştırıp, yeniden önceki uygulamaya dönmeye son.

Google Çeviri, Android 6.0 Marshmallow’da sistem genelindeki yazı girişi alanlarında çeviriyi uygulamadan çıkmadan gerçekleştirebiliyor. Destekleyen üçüncü parti uygulamalar ise sadece yazı girişi alanı değil, uygulamanın herhangi bir alanında yapılan yazı seçimlerine Google Çeviri’nin fonksiyonunu ekleyebiliyor, detaylar Android geliştirici blogunda bulunabiliyor.

(Android geliştirici bloguGoogle Çeviri Blog, Google Play Store)


Bir Cevap Yazın