Google’ın Telefon ve Kişiler uygulamaları Play Store’da


Google, yıllardır sistem uygulamalarını Play Store’a taşıyor ve sistem güncellemesine gerek kalmadan bu uygulamaları güncelleyip, sistem uygulamalarındaki kullanıcı deneyimini daha hızlı bir şekilde iyileştirmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde neredeyse her sistem uygulamasını Play Store’a taşıyan Google, en son 6 ay önce Saat uygulamasını Play Store’a taşımıştı.

Google, bugün sistemin en önemli bileşenlerinden ve Google’ın Play Store üzerinden güncellemediği son uygulamalar olan Telefon ve Kişiler’i iki uygulama olarak Play Store’da yayınlıyor. İki uygulama Android 6.0 Marshmallow ve üzeri sürüme sahip olan Nexus, Google Play Edition ve Android One cihazlarına yüklenebiliyor/güncellenebiliyor.

Kişiler uygulamasında görsel bir değişiklik gözlenmiyorken, Telefon uygulamasına ise numara engelleme özelliğine kavuşuyor. Kullanıcılar çağrı detaylarında veya uygulama ayarlarından numaraları engelleyebiliyor. Engellenen numaraların çağrıları kullanıcılara iletilmiyorken, arayanlar sadece sesli mesaj ile ulaşabiliyor.

google-telefon-numara-engelleme
Google Telefon – Numara engelleme

(Google Telefon, Google Kişiler)


3 Yorum

Adem

Cyanogen modda da var mıdır acep?

Mehmet BEŞİKCİ

haladır bizim cihazlara uyumlu değil zaten varlığı ile yokluğu bir işe yaramıyor.

Can

Selam kardesim 30 euroluk Google play kart Aldim yukledim ama odeme ret edildi diyor kart yuklendigi. Halde neden ret edilmistir


Bir Cevap Yazın