Google Play Filmler servisi artık Türkiye’de


Google Play Store; Android kullanıcılarının uygulama, kitap, film, müzik, haber gibi ihtiyaçlarını gidermek amacıyla 2012’de açılan Google’ın dijital mağazasıydı ancak Türkiye’deki kullanıcılar bu servislerin çoğundan uzun süre boyunca tam olarak yararlanamadı. Play Kitaplar servisi 2013 yılında, Play Gazetelik 2015 yılında Türkiye’deki kullanıcıların kullanımına açılmıştı.

Bugün, yaklaşık 4 yıl gecikme ile, Google Play Filmler servisi Türkiye’de kullanılabiliyor. Play Filmler servisi kullanıcıların filmleri Android, iOS, Web üzerinden satın almasını veya kiralamasını sağlıyor. Listelenen yabancı filmlerde Türkçe altyazı seçeneği de yer alıyor.

Mart 2016 itibarıyla en popüler filmlerin çoğu 3-4 lira arasında fiyatla kiralanabiliyor ve 14-20 lira arasında fiyatla satın alınabiliyor. Kiralama süresi filmler arasında farklılık gösteriyor ancak genelde 30 günlük bekleme ve ilk oynatmadan sonra 48 saat tutma sınırlaması bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de kullanıma açılan Netflix’in aksine Google Play Filmler servisinde diziler yer almıyor.

(Google)


Bir Cevap Yazın