İddia: HTC iki Nexus telefonunun üretimini üstlenecek


Geçtiğimiz yıllarda AOSP kayıtları gelecek Nexus cihazlarının duyurulmasından aylar önce oldukça güvenilir bir kaynak olmayı başarmıştı. Bu yılda ise AOSP kayıtları ve yüksek isabetli sızıntıları ile bilinen @evleaks‘e göre HTC 2016 yılının Nexus telefonlarının üreticisi olacak.

Evleaks, M1 ve S1 kod adları olan iki cihaz üretileceğini iddia ederken, Android Police bu iki cihazın kod adlarının Marlin ve Sailfish olduğunu AOSP kayıtlarına giren Qualcomm mühendisinin yorumlarına dayandırıyor. Google, tüm Nexus cihazlarında kod adı olarak deniz canlılarının isimlerini kullanması ile biliniyor. Marlin ve Sailfish ikilisinin oldukça benzer fiziksel özelliklere sahip kılıç balıkları olduğundan yola çıkılarak üzerinde çalışılan iki cihazın oldukça benzer fiziksel özelliklere sahip olduğunu, hatta telefon olduklarını düşünmek pek yanlış olmasa gerek.

HTC, 2010 yılında ilk Nexus cihazı olan Nexus One telefonunu ve 2014 yılında Nexus 9 tabletini üretmişti.

Nexus telefonları son birkaç yılda düzenli olarak yılın üçüncü çeyreğinde duyuruluyor, bu iddiaların haklılığını görebilmek için önümüzde fazlasıyla zaman olacak.


1 Yorum

Yıldırım Sertbaş

tadından yenmez bişeyler olur diyorum ve susuyorum.


Bir Cevap Yazın