Hangi uygulamaları kullanıyorum? (2016)


Geçen yıl ilk kez hangi uygulamaları kullandığımı paylaşmıştım, başkalarının yeni uygulamalar keşfetmesini, sizlerden gelen tavsiyelerle yeni uygulamalar keşfetmemi sağlaması açısından oldukça faydalı olmuştu. Ayrıca “ya bu alete 3 yıllık maaşımı verdim ama %1’ini kullanıyorum” diyerek uygulama tavsiyelerimi merak edenlere de bu tür yazıları yapıştırıyorum.

Kullandığım uygulamalar listesinde kayda değer değişiklikler olduğu için artık listeyi güncellemenin zamanın geldiğini düşünüyorum 🙂


Nova Launcher

Android’in en önemli bileşenlerinden ana ekran için seçimim bana göre hâlâ en iyi launcher uygulaması olan Nova Launcher. Nova üzerinde pek fazla kişiselleştirme yapmıyorum ancak yapmak istediğimde başka bir launcher yüklememe gerek kalmayacağını biliyorum. Nova’nın en çok sevdiğim özelliklerinden biri olan uygulama ikonu üzerinden kaydırma ile uygulamanın aksiyonlarını açma özelliği(Örneğin Twitter uygulamasının üzerinde kaydırma uygulamayı açmaya gerek kalmadan yeni tweet ekranını açıyor) bir sonraki Android sürümü N’de benzer bir şekilde yer alacak.

Cihaz içi uygulama arama özelliği ise Nova’nın alışkanlıklarımı değiştiren özelliklerinden bir başkası. Israrla tek ana ekran kullandığım ve ana ekrana tüm uygulamalarımı yerleştirmek istemediğim için, arama özelliği doğrudan erişemeyeceğim uygulamaları çalıştırmak için oldukça kullanışlı oluyor. Bu özelliği Nova’nın kaydırma aksiyonu ekleme özelliği ile ekranın üstünden altına doğru yaptığım kaydırmalara atadım ve ana ekrandan tüm uygulamalar ızgarası kısayolunu kaldırdım.

Cihaz içi uygulama araması için bir süre App Swap uygulamasını kullandım, genel olarak Nova’nın uygulama arama özelliğinden daha gelişmiş ve kişiselleştirilebilir bir uygulama olsa da sadece bu özellik için 100MB bellek ayırmayı sindiremediğim için Nova’nın yöntemine geçiş yaptım.

SwiftKey

Ana ekrandan sonra en önemli bileşenlerden biri olan klavye için seçimim hâlâ Swiftkey. Geçtiğimiz yıl içinde Microsoft’a satılmak dışında SwiftKey’de pek fazla değişiklik gözlenmedi ama SwiftKey ile diğer klavye uygulamaları arasında -özellikle tahmin yetenekleri konusunda- birkaç katrilyon ışık yılı fark olduğu için bununla herhangi bir problemim yok.

SwiftKey’in aklımı okuma seviyesindeki iyi tahmin yeteneklerini geçiyorum, Türkçe ve İngilizce dillerini birleştirerek kullanma özelliği artık daha iyi bir klavye uygulaması aramama gerek kalmadığı hissini veriyor.

SwiftKey

Son dönemlerde eklenen şifre alanlarında otomatik olarak numara satırını göstermesi, kelimeden çok emoji kullanmamı sağlayan emoji tahmin özelliği SwiftKey’in sevdiğim yönlerinden. SwiftKey’den isteklerim ise özellikle hızlı yazanlar için fazlasıyla gereksiz olan harfleri popup ile gösterme özelliğini kapatma seçeneği ve Swype klavyesindeki gibi kaydırma ile kopyala-kes-yapıştır aksiyonlarına erişim.

Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar; öncelikle Google+’dan tamamen kurtulmamın önünü açması ve buna ek olarak bugüne kadarki en iyi fotoğraf servisi olması nedeniyle severek kullandığım, önerdiğim herkesin bayıldığı süper bir şey.

Paylaşım özellikleri, senkronizasyon, pratik otomatik düzenleme seçeneği(Gerçi Google+’da bunu otomatik yapıyordu), harika öneriler, 16GB depolama alanı olan telefonla yaşamayı mümkün kılması…

Solid Explorer

Solid Explorer

Android’in dahili depolama alından dosya yöneticisi uygulama gerektiren işlemler yapmıyor olsam da, çeşitli cihazların dosyalarını uzaktan yönetebilmek amacıyla Solid Explorer’ı kontrol merkezi olarak kullanıyorum. Google Drive’daki bir dosyayı uzaktaki bir başka sunucuya mı göndermem gerekiyor? Pfff! Tek uygulama ile, birkaç saniye içinde operasyon tamamlanıyor. Ayrıca Solid Explorer’ı multimedya sunucusu olarak kullanabiliyorum, dolayısıyla büyük boyuttaki dosyaları(film, dizi) cihazımda depolamam gerekmiyor.

FTP paylaşım eklentisi de cihazımdaki büyük dosyaları hedefe kopyalamamı gerektirmeden başka cihazlarla paylaşıma açmamı sağlıyor.

Solid Explorer genel olarak İsviçre çakısı gibi bir uygulama, satın almak 2 dolarla yapılabilecek en mantıklı şeylerden biri.

Wunderlist

Geçtiğimiz yılda Google Keep’i her türlü liste, yazı girişi için kullanıyordum ancak artık farklı formatlar için farklı uygulamaları kullanıyorum ve yapılacaklar listeleri için tercihim Wunderlist.

Kullandığım her platformda uygulamalarının olması, hızlı senkronizasyon, güzel görünüm, genel olarak bir yapılacaklar listesi uygulamasından beklediğim her şeye sahip olmasıyla favori uygulamalarımdan biri.

Pocket

Pocket

Eğer internetin bir köşesinde yazdığınız bir yazıyı(genelde başlığına ve kimin paylaştığına bakarak) okumak istediğimde, gönderdiğim uygulama Pocket. Pocket; sitelerin pek ilgilenmediğim bölümlerini ayıklıyor, reklamları ve sayfalandırmaları kaldırıyor ve sadece yazıyı yazının görseller gibi bileşenleriyle daha iyi bir şekilde okunabilir hale getiriyor. Pocket’ın TTS desteği uzunluğundan dolayı asla okumayacağımı düşündüğüm yazıları dinlememi ve listemi hızlıca eritmemi sağlıyor. Tabii ki yazıyı gözlerinizle okuma niyetiniz varsa, arayüz okuma zevkinize göre farklı temalarla kişiselleştirilebiliyor. Pocket’ın geçen yıl duyurulan versiyonu kişiye özel yazı önermeye başlamıştı ancak bu öneriler genelde zaten okuduğum ya da başkasının paylaştığını gördüğüm yazılar oluyor o yüzden Pocket’ı temel özellikleri için kullanmaya devam ediyorum.

LastPass

LastPass üyeliğimin bulunduğu yüzlerce sitenin şifresini hatırlamama gerek bırakmayan, hayatı kolaylaştırırken dijital hayat yönetimini kolaylaştıran bir servis.

LastPass uygulaması hesabımda kayıtlı verileri yönetmemi sağlarken, tarayıcı görevi de üsteleniyor. Uygulama içinden bir siteye giriş yaptığımda kullanıcı adı, şifre gibi form alanları otomatik olarak doluyor. Sitelere ek olarak LastPass’a güvenli notlar, kredi kartı bilgileri de eklenebiliyor.

LastPass yıllık 12 dolarlık ücretle her platformda kullanılabiliyor referans linkimle üye olarak LastPass Premium’u bir ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Chromer

Chromer

Maalesef her Android uygulaması WebView yerine daha iyi deneyim sunan Chrome Custom Tabs kullanmadığı için, Chromer’ı varsayılan tarayıcı olarak kullanıyorum. Geçtiğimiz yıllarda ısrarla deneyip, performans problemleri nedeniyle teker teker vazgeçtiğim Flynx, Link Bubble gibi uygulamalar ile uygulamalardan çıkıp, tarayıcıların açılmasını beklemek arasındaki en iyi çözüm Chrome Custom Tabs.

Chromer’ın ekranda görünen tüm linkleri hızlı açılmak için önbellekleme, baloncuk olarak açma özellikleri var ancak ben sadece uygulamanın renk temasını değiştirip, hızlı Pocket paylaşım kısayolu atayarak kullanıyorum.

Google Drive

Birden çok cihazdan erişmem gereken dosyaların doğrudan gittiği yer Google’ın Drive servisi. Drive’da yer alan bir dosyayı cihazıma indirmeye gerek kalmadan başka uygulamalara ekleyebiliyorum, bir dosyayı ya da klasörü başkasıyla paylaşmak için farklı uygulamalara defalarca yüklemem gerekmiyor ve Google Fotoğraflar servisinde yer alan içerikleri de dosya formatında erişebiliyorum.

Google Keep

Google Keep widget’ını ana ekranımda kullandığım tek uygulama. Bir şeyleri not almam gerektiğinde başvurduğum ilk yer. Basit not alma, senkronizasyon, basit organizasyon yetenekleri ile kısa-orta uzunluktaki notlar için başka bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorum.

Google Dökümanlar

Google Keep’in yetersiz kaldığı biçimlendirme gerektiren ve genellikle uzun yazılarda Google Dökümanlar’ı kullanıyorum.

Mi Band Tools

Mi Band Tools

Mi Band Tools ile Xiaomi Mi Band bilekliğin bildirim özelliklerini ayarlayabiliyorum.

Hangi uygulamanın ya da kişinin; hangi renkte LED ile, kaç yere yanıp sönerek, kaç kere titreyerek, hangi saatler arasında beni bildireceğini ayarlayabiliyorum. Akıllı telefonun en akılsız bileşeni: Bildirim ışığı yazısında telefonlardaki bildirim ışının gereksizliğinden ve hiçbir şey ifade etmemesinden yakınmıştım, bu uygulama ve Mi Band ile ise bildirim ışığının aksine hangi uygulamadan bildirim aldığıma dair fikrim oluyor ve örneğin Twitter uygulamasından bildirim aldığımda ya da rehberimde olmayan biri aradığında telefonumu cebimden çıkarmak için pek aceleci olmam gerekmediğini anlıyorum.

Twitter

Android için en iyi Twitter uygulaması? Hiçbiri. Hepsi bir yönü ile kötü ama Twitter’ın resmi uygulaması en azından artık 10FPS ile kaydırma yapmıyor. Telefonumda Fenix uygulaması da yüklü ancak Twitter’ın tweet altı diyalogları gruplandırması, önemli tweetlere öncelik vermesi nedeniyle genelde resmi uygulamayı kullanıyorum.

Beni @iamcaner, Akıllı Robot’u da @akillirobot kullanıcı adlarıyla Twitter’da bulabilirsiniz.

Nuzzel

Nuzzel

Twitter artık ilgimi çekeceğini düşündüğü tweetleri öne çıkarıyor olsa da, neden bunu yaptığına dair pek fikrim olmuyor. Nuzzel uygulaması ile takip ettiğim ve takip ettiğim kişilerin takip ettiği kişilerin paylaştıkları aracılığıyla Twitter gündemini yakalayabiliyorum. Belirli sayıda kişinin paylaştığı şeyleri de bildirim olarak alabiliyorum.

Quote

Quote

Bazı siteler vardır, yayınlanan hiçbir yazısını kaçırmak istemezsiniz, işte o siteleri takip etmek için en ideal yöntem #oldschool RSS.

Fenix’in geliştiricisinden gelen oldukça yeni Quote uygulamasını Feedly hesabımı bağlayarak kullanıyorum. Kullandığım en güzel görünümlü RSS uygulaması, çok yeni olmasına rağmen RSS uygulamasından beklediğim çoğu şey var ve 2+ yıldır güncellenmeyen Press‘i gönül rahatlığıyla sepetlememi sağladı(Ah Press ah, efsaneydin).

Quote şu aşamada Feedly ve Inoreader servislerini destekliyor. Eğer Akıllı Robot, yayınlanan hiçbir yazısını kaçırmak istemediğiniz sitelerden biriyse Feedly veya Inoreader‘da takibe başlayabilirsiniz.

Pocket Casts

Pocket Casts

Beni kulağımda kulaklıkla görüyorsanız çok yüksek bir ihtimalle kulaklığımın ucunun bağlı olduğu cihazda bu uygulama çalışıyordur. Podcastleri seviyorum ve Pocket Casts muhteşem bir uygulama, bataryamı öldürmeden tüm aboneliklerimi senkronize ediyor(Çoğu podcast uygulaması teker teker aboneliklerin RSS adresine bağlanıyor, Pocket Casts bunu kendi sunucusunda yapıyor, son kullanıcıya sadece değişiklikleri gönderiyor), otomatik indiriyor, filtreliyor ve yarım bıraktığım podcastleri bıraktığım yeri hatırlayarak web arayüzü üzerinden de dinlememi sağlıyor. Güzel arayüz, ince dokunuşlar, podcast oynatıcıdan istediğim her şey bu uygulamada. Beğenmediğim tek yönü aboneliğe fazlasıyla bağlı olması, bu uygulamalarla yeni bir podcast bölümü keşfetmek imkansız, gerçi bu podcastlerin genel problemi.

Spotify

Pocket Casts listemi temizlediğimde, Pocket’ta dinleyerek okuyacak bir şey kalmadığında ya da ruh halim bu ikisini yapmama izin vermeyecek kadar kötü ise Spotify ile müzik dinliyorum. Aslında Spotify’ın Android uygulamasını müzik dinlemekten çok diğer cihazlardaki Spotify uygulamalarını kontrol etmek için kullanıyorum.

Manual Camera

Manual Camera 3 - Seçenekler

Telefonumun(Nexus 5) berbat bir kamerası var, daha da berbat olan şey ise Google Kamera uygulaması. Her ne kadar son bir yılda kayda değer ilerleme sağlamış olsa da, basit bir odak sabitleme özelliği olmamasından dolayı defalarca iyi kareleri kaçırdım.

Manual Camera mükemmel değil, muhtemelen çoğunuzun cihazında düzgünce çalışmayacaktır ancak Nexus 5 için burada bahsettiğim pek çok problemi çözüyor ve fotoğraf çekimleri için tercihim.

Journey

Journey

Kişisel Twitter’ım Journey; konum, fotoğraf, video, aktivite durumu, hava durumu… pek çok detay ile günlük girişi yapmamı sağlıyor ve bu girişleri Google Drive ile senkronize ediyor, Chrome uygulaması ile masaüstünden de bu içeriklere erişebiliyorum. Yaşananları sadece düşünmek yorucu oluyor, yazmak rahatlatıyor.

Kore

Kore

Kore’yi Kodi‘yi yönetmek için kullanıyorum. Önceden Yatse uygulamasını kullanıyordum ancak şu anda hatırlayamadığım nedenlerden dolayı Kore’ye geçiş yaptım.

Clip Stack

Clip Stack'ın yüz baloncuk kısayolu

Akıllı Robot’ta daha önce detaylı tanıtımını yaptığım Clip Stack uygulaması basit bir clipboard(Türkçe karşılığı ne bunun? Microsoft Türkçe’sinde pano ama çok saçma bir çeviri) yöneticisi. Kopyala-yapıştır için defalarca uygulamalar arasında gidip gelmememi sağlıyor. Ayrıca ana asistan uygulaması(Ana ekran tuşuna basılı kalındığında(Nexus’larda basılı kalma, diğer donanımlar iki kere dokunma, başka bir tuşa basılı kalma, telefonu yan yatırma falan da olabilir) açılacak uygulama) olarak da ayarlanabiliyor, ben de o şekilde Clip Stack’a ve kopyalama geçmişime başka uygulamaların içindeyken erişebiliyorum ve hızlıca listeden seçim yapıp, içeriği yapıştırabiliyorum.

DiskUsage

DiskUsage

DiskUsage’i Android 1.5 günlerinden beri kullanıyorum. Uygulama, disk alanındaki içeriği kapladığı alana oranla görselleştiriyor ve bir şeyler silmek zorunda kaldığımda nereden başlamam gerektiğini anlamama yardımcı oluyor.

Authy

Authy

İki adımlı doğrulama, dijital kimliği korumanın en basit ve etkili yöntemlerinden biri. Bu sitede ve üye olduğum iki adımlı doğrulama seçeneği sunan her sitede oluşturulan kodları Authy uygulaması ile kullanıyorum. Google Authenticator ve pek çok iki adımlı doğrulama uygulaması alternatifi var ancak Authy’i yedekleme ve senkronizasyon özellikleri için tercih ediyorum böylece yeni bir cihaza geçişte iki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiğim her sitede yeniden iki adımlı doğrulama ayarlaması yapmam gerekmiyor. Ayrıca Authy’nin Chrome uygulaması ile geçici kodlarıma erişebiliyorum, iOS uygulaması da var.

IFTTT

Pocket, Google Dökümanlar, Google Drive, Facebook, Twitter, Spotify, Google Takvim, Gmail, Feedly, Github… gibi pek çok servise üyeyim ancak çoğu serviste yaptığım şeyin bir diğer serviste yaptığım şeyden haberi olmuyor ve IFTTT ile bu servisleri birbirine bağlayabiliyorum. Örneğin Pocket’ta okuduğum her şey Google E-Tablolar’da yeni bir satıra ekleniyor aylar önce okuduğum bir yazıyı bulmam gerektiğinde Pocket’ın arşivinde saatlerce geriye gitmek yerine E-Tablolar’da arıyorum; Twitter’da belirlediğim arama filtrelerine uyan yeni bir tweet olduğunda anında bildirim alıyorum ve sürekli “acaba yeni bir tweet atılmış mıdır?” merakıyla günde 50 kere aynı aramayı yapmıyorum; Spotify’da Haftalık Keşif listesi adından da anlaşılabildiği üzere her hafta değişiyor, bazen güzel parçalar oluyor ancak kaydetmeyi unutuyorum ve IFTTT ile bu listeyi sürekli başka bir listeye kopyalıyorum, şimdi Spotify düşünsün.

Pushbullet

Google Keep, Google Drive, Chrome… hepsinin ortak özelliği süper ve çoğu zaman sorunsuz senkronizasyon yetenekleri ancak bazen oldukça ufak bir bilgiyi paylaşmak için bu uygulamaların menülerinde kaybolmak istemediğimde Pushbullet ile hızlıca cihazlar arası veri transfer ediyorum. Pushbullet’in kanal özelliklerini pek kullanmıyorum(Örneğin Akıllı Robot kanalı yeni bir yazı yayınlandığında size bildirim yolluyor, yazıları ben yazmıyor olsaydım muhtemelen bunu kullanırdım) ancak IFTTT uygulamasının bildirim özelliği yerine Pushbullet’i tercih ediyorum, çünkü bildirimleri diğer cihazlarda da görebiliyorum.

Pushbullet'in doğrudan paylaşım kısayolları
Pushbullet’in doğrudan paylaşım kısayolları

Pushbullet, Android 6.0’ın doğrudan paylaşım özelliğini destekliyor ve paylaşım listemin üst bölümünde Pushbullet cihazlarımı görebiliyorum, tek dokunuşla hedefe gönderim yapıyorum.

Birine bir fotoğraf göstermek istersiniz, o telefon başkasının eline gider, sonra bir şekilde telefon başkasının eline geçer, sonra bi’ bakmışsınız parmaklar ekrana yaklaşıyor, hayır! yapma bunu, evet! sağa-sola kaydırmalar başlıyor…

1- Yapmayın bunu,
2- Başkasının yapıp yapmayacağından emin değilseniz Private Gallery kullanın.

Android 5.0+’daki ekran sabitleme özelliğinin ilk kez bu uygulama ile işe yaradığını gördüm.

TP-Link’in resmi uygulaması olan Tether ile ağdaki tüm hostları görebiliyorum, engelleyebiliyorum, MAC adreslerini kopyalayabiliyorum ve modemi yeniden başlatma, kablosuz ayarları gibi basit işlemleri yapabiliyorum. İhtiyaç anında kullanışlı oluyor.

Swipe for Facebook

Benim için Facebook’un resmi uygulamaları gizlilik kabusu, trojan. Swipe uygulaması Facebook’un mobil arayüzünü hapsediyor, belirli bölümlerini gizleyerek native uygulama gibi de gösteriyor, istenirse bildirim de gönderiyor ancak ben sadece gereken anda Facebook’a bir dokunuşla erişmenin peşindeyim.

Snapseed

Snapseed

Vasat bir kamerası olan bir telefonunuz varsa, iyi bir resim düzenleme ihtiyacınız oluyor. Snapseed ile kırışıklıklarımı gizliyorum, yaşlandım.

Weather Timeline

Weather Timeline

En iyi hava durumu uygulaması.

ADV Screen Recorder

ADV Screen Recorder, pek çok ekran kaydetme uygulamasını denedikten sonra favorim olmayı başardı. Her ekran kaydı uygulaması birbirine benziyor aslında ama kayıt anında verilmek istenen mesajı pekiştirmek için ekranın sağ üst köşesine basılı kalınarak açılan çizim modu özelliği var bunda. Bir de bu tür uygulamalar sürekli temel özellikleri PRO versiyonun altına gizlemeye başlıyor, adb shell screenrecord kullanarak yapabileceğim şey için PRO’ya geçmek yerine başka bir uygulamaya geçiş yapıyorum, serbest piyasa.

Andlytics

Android uygulamaları Google Play Geliştirici Konsolu üzerinden yayınlanarak Play Store’da dağıtılıyor ancak bu konsolun resmi uygulaması bulunmuyor, mobil Chrome ile de erişmek işkence. Andlytics’i Android uygulamalarımın Play Store istatistiklerinin ve yorumlarının değişikliklerini takip etmek amacıyla kullanıyorum.

Memrise

Memrise kelime haznesi odaklı dil çalışmaları için oldukça yararlı. Her seviye için alıştırmalar var, %100 çalışıyor.

Wallrox

Wallrox

Wallrox ile indirdiğim arkaplanlardan sıkıldığımda Wallrox’u açıp yeni bir tane seçiyorum. Şu anda favorim “BW 11”.


Telefon, Gmail, Chrome, YouTube, WhatsApp gibi muhtemelen herkesin telefonunda olan uygulamaları da kullanıyorum ancak “öneriyorum” diyebileceğim uygulamaların listesi buydu. Sanırım kullandığım Chrome uzantılarını, Mac uygulamalarını falan paylaşmak için birkaç siteye daha ihtiyacım var. Her zaman olduğu gibi “Bunu kullanmadığına inanamıyorum”, “Bu varken bu kullanılır mı” dediğiniz uygulama tavsiyelerinizi bekliyorum.


11 Yorum

Adem

Color note. Çok basit çok kolay. Ayrıca sildigin notu bile bulabiliyorsunuz.

YoYoYo

Google fotoğraflar uygulamasından nefret ediyorum. İnternet bağlantısı olmadan yedekleme yapmadan hiç bir şey yapılmıyor. Çevrimdışı iken albüm falan oluşturamıyoruz o yüzden kaldırdım onu telefonumdan.

K. Kaplan

Yazı için teşekkürler. Ayrıca birkaç sorum var.

VPN servislerinden herhangi birini kullanıyor musun? Evet ise hangisi.
Reddit için uygulamanı değiştirdin mi? Karma Machine nasıl?
Bir zaman yapılacak ama ne zaman yapılacağı belli olmayan notlar için Recurrence’ı denedin mi?
Ana ekrandaki koşan insan emojili bölümde sağ üstteki uygulama nedir?
Flyperlink, floating browser olarak Chrome Custom Tabs’ı kullanıyor. Denedin mi? Evet biraz buggy, biliyorum fakat merak ettiğim şey floating browser ihtiyacının artık kalmaması mı, yoksa iyi bir tane olmaması mı?
Chrome Dev de artık global Chrome Custom Tabs kullanıyor. Bu varken, Chromer’ın fazladan RAM tüketmesi mantıklı mı?
Neden Evernote kullanmıyorsun. Onda sana uymayan şey ne?
Mi Band’ın kendisi ?/10? 2 ay kullanmış ve sıkılmış biri olarak soruyorum.
DDWRT tarzında bir custom firmware kullanmayı düşündün/denedin mi? Bu tarz firmware’ler için fena güzel uygulamalar olduğundan TP-LINK Tether bence biraz basit kaçıyor.
Last.fm kullanacak mısın? Bi hesap açıp Spotify ile bağlasan da ben de rahatça stalklasam?
GitHub için uygulama kullanıyor musun?
Keeper, Dashlane, Keeper, SafeInCloud, 1Password gibi bir sürü güzel alternatif varken neden LastPass?
Swipetimes Time Tracker (Dev: Leon Chiver) sence nasıl?
Galeri olarak ne kullanıyorsun?
Chrome uzantıları ve Mac uygulamaları serisi çok geç gelmeyecekse önden bir liste almam mümkün mü?

ve tekrardan teşekkürler.

Caner Kamburoğlu

Kendi VPN sunucumu kullanıyorum.

🏃 klasörünün içindeki uygulama Sync Pro, diğer reddit uygulamalarını denemiyorum(her gün yeni bir tane çıkıyor gibi), Sync’den iyi olan çıktığında haberim olur muhtemelen ☺

️Recurrence’de bahsettiğini Wunderlist ile yapıyorum.

Chrome varsayılan olarak custom tabs kullanana kadar Chromer kullanırım muhtemelen, ayrıca sadece link açtığında bellek kullanıyor, arkaplanda çalışan servis göremedim ben.

Evernote hantal, yenilikleri hedefsiz. Keep’in amacı var, her yeniliği çalışılmış gol.

DDWRT kullanmıyorum, tether’i ve fing’i genelde sadece host IP adresini görmek için kullanıyorum(uzaktan bağlanma için), evde yapılabilecek en karmaşık ağ işi ne olabilir ki?

Last.fm’in ilgimi çeken hiçbir yönü yok.

GitHub’a mobilde pek ihtiyacım olmuyor. Daha sonra bakmak istediklerimi işaretleyip, bilgisayarda bakıyorum.

Çünkü LastPass’ın hiçbir eksiği yok.

Swipetimes Time Tracker ve benzeri uygulamaları kullanmadım.

Google Fotoğraflar kullandığım tek galeri uygulaması.

Twitter’da sık sık paylaşıyorum sevdiğim yazılımları 🙃

ferit

Öncelikle yapmış olduğunuz detaylı Android işletimsistemi incelemeleri için teşekkür ederim..
Android’e geçme arefesindeyim.Size, Android sistemi hakkında bir kaç soru yöneltmek istiyorum.
-iPhone’larda menüyü en sola kaydırdığımızda ya da ekranda herhangi bir yere dokunarak hızla aşağı çektiğimizde çıkan Spotlight araması Android’de mevcut mu?.Yani sistem içi dahili arama motoru Android’de var mı?Varsa ne kadar iyi çalışıyor.IOS’da e-maillerden, mesajlara, podcastlara ve hatta arabellekte bulunan Bundle haberlerine kadar iki parmak hareketiyle ulaşabiliyor.
-Android’de Home görevi gören bir kısayol var mı?IOS’da saatin olduğu çubuğun herhangi bir yerine dokunmak Home butonu görevi görüyor.Diğer adıyla Tap-to-Top.
-Android’de yedekleme ne kadar verimli?IOS gibi kurulu uygulamaların diziliş düzeninden, kişi rehberine kadar kapsamlı bir yedekleme mümkün mü?
-IOS’de sisteme dahil olarak bulunan düğmeden bağımsız ekranın herhangi bir yerinden sağa veya sola kaydırarak ileri-geri gitmek mümkün mü?Android sistemi böyle bir özellik sunuyor mu?
-iPhone’larda olan Youtube alternatifi Tubify uygulaması gibi arka planda youtube videolarını oynatabilen hatta kulaklık modu ile sadece sesi çalıp veri tasarrufu sağlayan alternatif bir uygulama mevcut mu?
Kısacası 6 sene önce tanıtılmış olan iPhone 4 ‘ün sunduğu kullanıcı deneyimini ve uygulama avantajını günümüz Android telefonları ne kadar sunabliyor?

Görkem

Teşekürler uzun zamandan beri bu tarz içerikler görmüyorduk

serguzestefe

Hayatı kolaylaştıran uygulama tanıtımları için teşekkürler. Bir kaç sorum olacak.

1-Last pass: chrome her şeyi kaydedip tüm cihazlar ile senkronize ederken neden bu uygulamayı kullanalım?
2-Solid explorer: Ücretsiz olarak es files varken niye solid?

Caner Kamburoğlu

Chrome’un şifre yöneticisi fazlasıyla limitli. LastPass’la gruplandırma da yapabilirsin, şifrelere not da ekleyebilirsin, şifre dışında da giriş yapabilirsin. Chrome’unki yeterli geliyorsa, Chrome ile devam etmende sakınca yok gibi.

Niye Solid, çünkü daha iyi. 14 gün denemesi var, ES ile karşılaştırmak için yeterince uzun zaman.

Emre

Klavye uygulaması çok hoşuma gitti indirdim kullanmaya başlayacağım. Teşekkürler

Umtkrhn

Çok fazla paylaşım haber yapmıyorsun, tembel bir editörde değilsin, siteye fazla önem vermiyorsun, rssden çıkarmalımıyız, artık haber makale yok mu

transformice

Bu uygulamalardan bazılarını ben de kullanmaya başladım. Teşekkürler! 🙂


Bir Cevap Yazın