YouTube’un otomatik oynatma özelliği Android’de


YouTube yine güncellemeler konusunda formunda. Varsayılan olarak etkin olan ve etkin olduğunu görür görmez kapatmak istediğiniz bir ayar mı istemiştiniz? YouTube sizi yarı yolda bırakmayarak, birkaç ay önce web sitesinde kullanıma sunduğu otomatik oynatma özelliğini Android’e getiriyor.

YouTube otomatik oynatma
YouTube otomatik oynatma

Kullanıcıların kullanmak için can atmadığı ve YouTube’un gelirlerini arttırmaya yönelik herhangi bir özellikte olduğu gibi otomatik oynatma özelliğini de etkinleştirmek için herhangi bir adım atmanız, ayarlarda kaybolmanız gerekmiyor; varsayılan olarak etkin. Özelliğin kullanımı oldukça basit, izlemek istediğiniz bir video ile başlıyorsunuz, video bitiyor, ekrandaki “İptal et” butonuna dokunmazsanız birkaç saniye sonra önerilen ve genelde izlemek istemediğiniz videolarda bir numarada olan video oynamaya başlıyor.

Özellik beklenildiği gibi çalışıyor ancak ufak bir problemi var, ekranın hemen altındaki düğmeye dokunularak kolayca kapatılabiliyor, düğmeyi görebilmek için kaydırma yapmak dahi gerekmiyor! YouTube’un bu amatörce hatayı düzeltmek amacıyla gelecek sürümlerde otomatik oynatmayı kapatma seçeneğini uygulama ayarlarının en bulunmayacak yerine gizlemesini umalım.


2 Yorum

Yakamoz33

Evde 8mbit internet var ama youtube donuyor neden boyke oluyor. Normal 480p videolari zor izliyoruz

Caner Kamburoğlu

Çoğu internet sağlayıcı kasıtlı olarak YouTube bağlantısını 250-300kb/s ile sınırlandırıyor, yani çok şanslı isen 720p’yi sorunsuz izleyebilirsin bu hızlarla. En kolay çözüm VPN kullanmak.


Bir Cevap Yazın